Nové články

 • 08.04.2015 12:50

  WiFi aplikace pro spojení kamery SJCAM s mobilním telefonem

  Kamery SJCAM SJ4000 WiFi, M10 WiFi, SJ5000 WiFi a SJ5000 Plus můžete propojit se svým chytrým telefonem. Potřebujete k tomu aplikaci, ovšem ne vždy je oficiální aplikace s telefonem kompatibilní. Poradíme Vám alternativy!

  Aktuální verze aplikace pro propojení telefonu s kamerou nemusí vždy fungovat se všemi verzemi operačního systému telefonu. Ve většině případů je nutné mít v telefonu Android ve verzi 4.0 a novější. Pokud je váš telefon nekompatibilní s nejnovější oficiální verzí aplikace, čtěte následující řádky

  Jak propojit kameru SJCAM s mobilem, který má Windows Phone?

  SJCAM SJ4000 WiFi, SJCAM M10 WiFi a SJCAM SJ5000 WiFi:

  Máte-li iphone musíte se v appstore podívat po aplikaci s názvem SJ Versatile Cameras. U iOS není s kompatibilitou problém, takže máte-li jablíčko, nemusíte řešit žádné větší problémy.

  U Androidu je situace o něco složitější. Různé telefony a různé verze Androidu jsou pro aplikaci problém. Oficiální aplikace pro propojení telefonu s kamerou se jmenuje SJCAM HD. V nejnovější verzi je kompatibilní s verzi Androidu 5.0. Bohužel ne vždy se podaří propojit telefon s kamerou, i když máte novější verzi OS. Na našem diskuzním fóru můžete stahovat starší verze aplikace, které lze instalovat i na další zařízení. Nefunguje-li Vám nejnovější verze, zkuste instalovat některou z předešlých. Odkazy na stažení najdete ZDE

  SJCAM SJ5000 Plus:

  Pro kameru SJCAM SJ5000 Plus je určena aplikace s názvem LinkinEye. Platí to co u aplikace SJCAM HD, tedy podporovány jsou systémy s Androidem 4.0 a novějším. Nicméně je možné, že aplikace bude fungovat i s OS, který je starší. Pokud nebude fungovat oficiální nejnovější verze z Google Play, můžete vyzkoušet alternativní odkazy na starší verze aplikace. Odkazy najdete na našem diskuzním fóru

  Edit: pro kameru SJCAM SJ5000+ je od srpna 2015 k dispozici i oficiální aplikace. Více v samostatném článku zde

  Firmware je důležitý

  Velmi důležitým faktorem v kompatibilitě mezi aplikací v mobilním telefonu a kamerou je také verze FW, který v kameře máte. Nepomohli-li alternativní odkazy ke stažení aplikace, zkuste změnit firmware, který v kameře máte. Jak aktualizovat kameru a odkazy na stažení různých verzí FW najdete ZDE

  Ondra

 • 07.04.2015 18:00

  Jaký firmware vybrat pro kamery SJCAM SJ4000 WiFi a SJ5000 Plus?

  Pro kamery SJCAM je k dispozici několik verzí firmwarů. Bohužel ne všechny jsou stabilní a některé dokonce způsobí, že se kamera nespustí. Jaký FW tedy vybrat pro kamery SJ4000 WiFi a SJ5000 Plus?

  Nedávno jsme Vám přinesli článek o novém firmwaru pro kamery SJ5000 a SJ5000 Plus. Dnes se zaměříme na FW, které by jste si rozhodně měli nainstalovat do vaší kamery, protože je nejlépe odladěný.

  SJ4000 WiFi

  Nejlepší firmware, který je dostupný pro kameru SJCAM SJ4000 WiFi je lednová aktualizace. Přináší všechny dostupné opravy chyb, které měly předchozí verze FW a navíc vylepšuje WiFi připojení kamery s mobilním telefonem. Nejnovější verzí FW je sice verze z letošního března, ale podle hlášení některých uživatelů dochází po aktualizaci k "umrtvení" kamery. Tedy kamera nejde zapnout...

  Postup jak aktualizovat kameru SJ4000 WiFi a odkaz na stažení stabilního FW najdete ZDE

  SJ5000 Plus

  Kamera SJCAM SJ5000+ dostala v tomto roce spoustu nových verzí FW. Bohužel i zde platí, že novější neznamená lepší! U verze 2.1 kamera nejde občas zapnout a pomůže až vytažení baterie. Nejnovější verze 2.2 je na tom ještě hůře a kamera po aktualizaci nejde spustit vůbec. Nejlepší FW pro kameru SJ5000 Plus tak zůstává verze 1.7, která přinesla zlepšení obrazu při nahrávání videa, opravila chybu při funkci timelapse a hlavně zlepšila výdrž na baterii při nahrávání Full HD videa.

  Postup jak aktualizovat kameru SJ5000+ a odkaz na stažení stabilního FW najdete ZDE

  Pokud chcete diskutovat o kamerách SJCAM nezapomeňte navštívit naše diskuzní fórum

  Ondra

 • 04.04.2015 12:00

  České návody ke stažení pro kamery SJCAM

  Máte kameru SJCAM a nemáte k ní český návod? Chcete si kameru SJCAM pořídit a před tím si pročíst v českém návodu? Přinášíme Vám české návody ke stažení...

   

  Díky spolupráci s kamerov.cz  a jejich podpory kamerám SJCAM, Vám přinášíme podrobné české návody pro kamery SJCAM. S návody si opravdu pohráli a vy se tak dozvíte o kameře SJCAM úplně vše! Jak obsluhovat kameru, jak propojit mobil s kamerou, jak si kameru nastavit...

  Návody ve formátu PDF:

  SJCAM SJ4000

  SJCAM SJ4000 WiFi

  SJCAM SJ5000

  SJCAM SJ5000 WiFi

  SJCAM SJ5000 Plus

  redakce

 • 03.04.2015 11:15

  Příslušenství: Test přísavného držáku na sklo pro kamery SJCAM

  Kamery SJCAM se dají použít jako autokamera nebo chcete-li jako černá skříňka. Potřebujete k tomu přísavný držák, který použijete na čelním skle auta. Jeden jsme pro Vás otestovali.

 • 01.04.2015 18:12

  Padělek kamery SJCAM SJ4000 v Makru?

  Makro má svou vlastní outdoorovou kameru. Můžete si ji koupit v jejich věrnostním programu. Jedná se ale o originál kamery SJCAM?

  Na našem diskusním fóru se objevila od moderátora Petra informace, že už i Makro prodává svou SJ4000. Makro ji nazývá Outdoorová kamera HD CMOS a zakoupit ji můžete v jejich věrnostním programu. Jak je vidět z fotografií od našeho dalšího uživatele s nickem startQ, tak kamera na sobě nemá nápis SJCAM. Což je první varovaní. Jedná se ale opravdu o padělek? Má kamera opravdu jiný HW než SJCAM SJ4000 WiFi?

  Makro padělek SJCAM SJ4000?

  Bohužel Makro není schopné doložit, kdo je výrobcem nebo aspoň dodavatelem kamery, stejně jako nevědí např. jaký procesor je v kameře použit (tedy neznají žádné HW parametry kamery).

  Makro uvádí, že ke kameře si lze stáhnout aplikaci iSmart DV. Tedy není možné kameru s mobilem spárovat pomocí originální aplikace SJCAM HD. 

  Petr dodává: "Koukal jsem se na aplikaci iSmart DV na Google Play, je tam psáno you could now control your SPCA6330 based video recorder, pokud je to pravda, pak by kamera používala čip Sunplus 6330. Horší než má originál."

  SJCAMCZECH.com doporučuje nákup originálních kamer SJCAM. Hlavně kvůli použitému HW, který bude vždy lepší, než ten co je použit v padělcích.

  Chcete-li mít jistotu originálu kamery, podívejte se, které obchody doporučujeme

  Diskuze o kameře z makra na našem fóru

  Ondra

 • 31.03.2015 00:01

  Tip: Jak zafixovat kameru

  Možná se Vám stalo, že jste chtěli kameru přidělat k některému z dodávaných držáku a nástavců a SJCAM nedržela v poloze, ve které jste si ji představovali. Poradíme Vám jednoduchý fígl, jak zafixovat její polohu, aby kamera pevně a bezpečně držela.

  Možná se Vám zdá, že stejný článek už jste na našich stránkách četli. A ano, máte pravdu. Pokud naši stránku sledujete od začátku, tak Vám tento příspěvek neunikl. Naše stránky ale prošly zásadní proměnou a tento článek tak v podstatě nebyl přímo přístupný, proto jsme se rozhodli jej znovu zveřejnit.

  SJCAM M10

  A kde je tedy samotný problém? Dodávané příslušenství ke kamerám SJCAM SJ4000, SJ5000, M10 má totiž hladký plastový povrch i na plochách, kde se spojuje s dalšími držáky (například držák na kolo a samotná kamera). A proto může být problém dotáhnout šrouby tak, aby kamera držela v poloze, ve které potřebujete.

  Rada je jednoduchá: použijte šmirgl papír. Nemáte-li tohoto pomocníka, stačí pilník na nehty. Plochy, kde se dotýká konkrétní držák s jiným (nebo i se samotnou kamerou) jednodušel zdrsníme. A pěkně ze všech stran. Nemusíte se bát, že by jste držákům nějak ublížili. Vše je rychlé a bezpečné a hlavně, výsledek je stoprocentní...

  Máte další radu nebo tip k použití kamer? Podělte se v našem největším diskuzním fóru věnovaném kamerám SJCAM!

 • 30.03.2015 11:46

  SJ4000 v hloubce 35 metrů! Zkouška voděodolnosti

  Jeden z uživatelů našeho diskuzního fóra má k dispozici záběry z potápění v Rudém moři. Jak uspěla kamera SJ4000 v hloubce až 35m pod hladinou moře? Podívejte se na video z potápění.

  Na našem diskuzním fóru sjcam.forumczech.com/ věnované kamerám SJCAM vložil uživatel Johnie_Egg své video. A k videu dodává: "Video točil kolega z práce, já ho jen zpracovával (bohužel). Potopil se do hloubky 35 metrů a jsou to monstrózní záběry."

  Jak můžete sami vidět, kamera SJCAM SJ4000 nemá s hloubkou 35m žádný problém a záběry jsou opravdu úchvatné (video najdete pod článkem a nebo na youtube ZDE).

  Máte taky videa, kterými se chcete pochlubit? Stačí je vložit na naše diskuzní fórum do tématu Videa natočená kamerou

 • 27.03.2015 12:34

  Video srovnání: GoPro Hero 3+ Black edition vs SJCAM SJ5000 plus vs SJCAM SJ4000

  Značka SJCAM vznikla hlavně jako levnější varianta ke kamerám GoPro. Jak tedy dopadne srovnání kamer SJCAM SJ5000+ a SJ4000 s kamerou GoPro Hero 3+ BE?

 • 26.03.2015 11:03

  SJCAMCZECH.com: O kamerách SJCAM víme vše

  Web o kamerách SJCAM má svou vlastní doménu! Od dnešního dne nás najdete na www.sjcamczech.com!

  Snažíme se neustále zlepšovat naše stránky a logickým krokem byla vlastní doména! Nyní jsme dostupní na doméně sjcamczech.com.
  I nadále na našich stránkách najdete aktuality o kamerách SJCAM a nejen o nich. A už nyní pro Vás připravujeme spousty novinek. 

   

  SJCAM Česká republika: stránka věnovaná kamerám SJ4000, SJ5000, M10 atd

  Proto si dobře zapamatujte název SJCAMCZECH.COM, protože o kamerách SJCAM víme vše!

  Nezapomeňte také na naši diskuzi. Největší diskuzní fórum věnované kamerám SJCAM najdete ZDE

 • 20.03.2015 15:20

  Příslušenství: Test držáku na hrudník pro kamery SJCAM

  Chcete si ke své kameře pořídit příslušenství, které se nedodává spolu s kamerou? Co takhle držák kamery SJCAM na hrudník. Otestovali jsme ho. Jaký je?

 • 18.03.2015 19:00

  Nový FW pro kamery SJ5000 a SJ5000 plus!

  Nejnovější kamery značky SJCAM si zaslouží aktuální podporu a proto pro sérii SJ5000 přichází aktualizace firmwaru. Máme pro Vás odkaz na stažení i postup, jak aktualizovat kameru.

  Pro kameru SJ5000 WiFi vyšel v březnu nový FW s označením G20150302V01. Bohužel se nám prozatím nepodařilo zjistit, jaké změny tento firmware přináší. Článek budeme určitě aktualizovat, jak se k nám donesou novinky ohledně této aktualizace. Pokud si chcete kameru aktualizovat na novou verzi, můžete si FW stáhnout ZDE.

  SJ5000 Plus dostala nové aktualizace jak v únoru, tak v březnu. Únorová verze má označení 1.9 a přináší nové menu a hlavně lepší připojení k WiFi. Zároveň by měla být zachována lepší výdrž na baterii, stejně jako to bylo u verze 1.7... Verze 2.0 byla uvolněna teď v březnu, bohužel tento FW je natolik nový, že u něj nemáme také bližší informace. Chcete-li aktualizovat svou kameru SJ5000+ na nejnovější verzi FW, můžete tak učinit ZDE

  Aktualizace: stále platí, že nejstabilnější verze FW pro SJ5000 Plus je verze 1.7! Více na našem fóru

  Myslete na to, že aktualizaci FW děláte na svou vlastní zodpovědnost. Pokud Vám kamera funguje tak jak má, není nutné aktualizaci provádět!

  Postup při aktualizaci:

  1.) Na zformátovanou SD kartu nahrajeme soubor s vybraným FW (*.bin) a vložíte ji do kamery

  2.) Vstoupíme do menu kamery a v položce verze firmware zmáčknete tlačítko nahrávání. Objeví se zpráva pro potvrzení aktualizace, kterou potvrdíte.

  3.) Počkáte než se aktualizuje FW.

  4.) Stiskněte tlačítko nahrávání na horní straně a kameru restartujte

  Ondra

 • 16.03.2015 12:43

  Xiaomi Yi Sports Camera vs SJ4000 vs SJ5000 Plus. Která je lepší?

  Dnes už známý výrobce mobilů Xiaomi se pustil i do výroby sportovních kamer. Jejich první produkt se jmenuje Xiaomi Yi Sports Camera. Jaká je? A jak obstojí v konkurenci SJCAM?

 • 07.03.2015 20:10

  SJCAM M10 - zmenšená čtyřtisícovka

  Výrobce outdoorových kamer má ve svém portfoliu i kameru SJCAM M10. Jedná se o kompaktnější verzi kamery SJ4000. Jaká  tedy M10 je?

   

  SJCAM M10 se dá považovat za novinku v oblasti čínských kamer. Parametry kamery jsou stejné jako u kamery SJ4000. Tedy máme tady stejný procesor, kamera natáčí videa ve Full HD při 30fps. M10 má dokonce i displej o velikost 1,5“. Co ovšem tuto kameru odlišuje od SJ4000 jsou kompaktnější rozměry. Konkrétně 4,8x4,3x4,3cm, takže kameru je jednodušší umístit na Vámi zvolené libovolné místo. Kamera se vyrábí jak v provedení s WiFi, tak i bez!

   

  Videorecenzi kamery od Techmoana najdete ZDE 

  Diskutovat o kameře, stejně jako si stáhnout nejnovější firmware můžete ZDE

 • 06.03.2015 19:45

  Aplikace pro Android!

  Nenechejte si ujít žádnou novinku ze světa kamer SJCAM! Web sjcamczech.com má svou vlastní aplikaci pro zařízení se systémem android!

 • 05.03.2015 11:49

  SJ5000 vs SJ5000 Plus, která je lepší?

  SJCAM má na trhu dva nové modely kamer. SJ5000 a SJ5000 Plus. Jaké jsou rozdíly mezi kamerami a dá se říct, která je lepší? A vyplatí se připlatit o proti SJ4000? Zkusíme odpovědět.

 • 03.03.2015 18:23

  Spolupráce s kamerov.cz

  Víme, jak těžké může být koupit originál kamery SJCAM a k tomu ještě získat záruku, rozhodli jsme se, že Vám budeme doporučovat ty nejlepší eshopy, které tyto sportovní kamery prodávají.

  Uvažujete o kameře SJCAM? Nevíte kde kameru koupit v České republice?

  kamerov.cz - je prodejce, který nabízí originální kamery SJCAM s plnou zárukou 24 měsíců. Ke kamerám můžete zakoupit i bohaté příslušenství. Krom všech dostupných kamer SJCAM můžete v kamerov.cz zakoupit i jiné značky, stačí se porozhlédnout v jejich eshopu!

  S kamerov.cz jsme se rozhodli spolupracovat a to hlavně pro jejich přístup k zákazníkovi, proto Vám můžeme s klidným svědomím tento eshop doporučit. Navíc kamerov.cz má i svou vlastní kamennou prodejnu v Praze, kde si produkty SJCAM můžete prohlédnout.

  redakce

    

   

   

 • 02.03.2015 18:40

  Jak poznat originál kamery SJCAM od padělku?

  Originál  versus fake. Ožehavé téma posledních měsíců, hlavně co se kamer SJCAM týče. Jak poznat originál? A jak vlastně vypadá padělaná kamera? Pokusíme se Vám poradit, jak nenaletět padělkům!

 • 19.02.2015 21:32

  SJ5000 a SJ5000 Plus

  Výrobce kamer SJCAM nelení a novinkou v jeho portfoliu jsou kamery SJ5000 a SJ5000 plus. Už teď můžete diskutovat o kamerách na našem fóru (a také můžete stahovat aktuální firmware ke kamerám) a v nejbližší době přineseme podrobnější informace o kamerách v sekci Kamery

 • 19.02.2015 19:16

  Nový design webu!

  Dnes jsme jemně změnili design webu, ale nejen to! Stránky se více zaměří na všechny kamery SJCAM a nejen na jeden typ SJ4000. Sledujte naše stránky a dozvíte se víc. Už brzo!

 • 08.02.2015 21:17

  Stáhněte si aktuální FW do Vaší kamery!

  Nejste si jisti jestli máte nejaktuálnější FW ve vaší kameře? Máte problém s Vaším FW? Dostupné verze FW pro kamery SJ4000 ZDE a pro SJ5000 ZDE

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2016 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Žádná část tohoto webu (texty, obrázky a další části webu), není-li uvedeno jinak, v celku ani v části nesmí být kopírována nebo jinak reprodukována bez výslovné souhlasu provozovatele webu!