GoCam SJ4000 je padělek! SJCAM je originál!

12.04.2015 00:05

V podstatě by jsme mohli začít a zároveň skončit s textem nadpisu. Na českém trhu je v prodeji kamera s označením GoCAM SJ4000. Rozebereme rozdíly mezi SJCAMTM a GoCam.

Zpět

Kamera GoCam SJ4000, kterou prodávají někteří (vychytralí) čeští prodejci, vypadá jako by z oka vypadla kameře SJCAM SJ4000. Nejsmutnější na celé věci je fakt, že GoCam je na srovnávacím webu heureka uváděna jako TOP 1 kamera. Nevím tedy co zrovna tenhle pojem znamená, ale hned na začátku uvedu, že kameru GoCam SJ4000 nedoporučuji kupovat.

Design stejný, balení a jeho obsah stejný, ale stejné nejsou. Mezi SJCAM a GoCam jsou totiž zásadní HW rozdíly. Kamera SJCAM SJ4000 má procesor Novatek 96650 a CMOS snímač Aptina AR0330. GoCam má procesor Sunplus 6330 a čip je "noname" OV2710. Aptina v porovnání se Sunplusem je daleko kvalitnější a modernější, to samé platí o snímači.

JAK ROZENAT ORIGINÁL KAMER SJCAM OD JEJICH PADĚLKŮ?

Kameru GoCam SJ4000 můžete koupit už za 1800Kč, ale najdou se prodejci, kteří Vám tento padělek prodají za cenu originální kamery SJCAM SJ4000. Každopádně si řekněme na rovinu, že kamera GoCam má v ČR hodnotu silně pod částkou 1000Kč.

Krom horších HW parametrů si s kamerou GoCam kupujete nulovou podporu. Prodejce, který prodává tento padělek bude muset řešit případnou reklamaci na své náklady - nikdo mu tuto kameru do servisu nevezme a kameru nemá ani kam vrátit. Jak se tedy k reklamaci postaví? Třeba čelem a třeba... Navíc kamera GoCam nemá podporu v aktualizaci FW. SJCAM SJ4000 a všechny další kamery SJCAM si můžete aktualizovat i díky našemu webu na nejnovější verzi firmware. 

PRODÁVÁ MAKRO PADĚLEK KAMERY SJCAM?

Dalším faktem je, že ke kameře GoCam si nedokoupíte některá příslušenství. Náhradní baterie je rozdílná svými rozměry oproti baterii v kameře SJCAM. Takže náhradní baterii s nedokoupíte, resp. se Vám do kamery GoCam nevejde. A i když mají baterie stejnou kapacitu, tak o kvalitách a výdrži u GoCam můžeme pochybovat. Rozměry voděodolného pouzdra obou kamer jsou taky lehce rozdílné. Co tedy budete dělat, když se Vám s pouzdrem kamery GoCam něco stane?

SJCAMCZECH.com doporučuje: vždy kupujte originál kamery se zárukou v České republice. Kopie kamer SJCAM nechejte jich prodejcům!

Pokud si nevíte rady, kde koupit originál kamery SJCAM SJ4000 a všech ostatních kamer SJCAM, podívejte se jaké obchody doporučujeme k nákupu.
 
Diskutovat na téma GoCam versus SJCAM můžete na naší diskuzi, kde už několik příspěvků na toto téma je.

Ondra

SJCAM SJ4000 WiFi lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode