Niceboy Vega 4K: levná a designová kamera s dobrým Full HD videem (recenze)

01.03.2016 11:00

Testu jsme podrobili nejvyšší model od Niceboy. Vega 4K je po stránce designu vyvedená kamera, ale jak kvalitní videa natáčí a jak je na tom s kvalitou fotografií? Více v naší recenzi.

Zpět

Niceboy představila na českém trhu trojici outdoorových kamer pod označením Vega. Dvě levnější jsme již testu podrobili (Vega a Vega+ v testu zde). Dnes je na řadě nejvyšší model Vega 4K. 

Niceboy Vega 4K dorazila na test z eshopu kamerov.cz.

Design jsem chválil už u nižších dvou modelů a nejinak tomu je u kamery Vega 4K. Celou trojici kamer se nebojím označit za nejhezčí kousky, které jsem měl možnost držet v ruce. A to platí i o prodejním balení, které je u nejvyššího modelu ještě povedenější než u Niceboy Vega a Vega+.

S kamerou si kupujete také bohaté příslušenství. Co kamera Niceboy Vega 4K ve svém balení obsahuje, se můžete podívat ve videopohledu na kameru. Každopádně musím zmínit dálkové ovládání, které je také přibaleno. To díky jednomu z popruhů v balení můžete upevnit na ruku a jako příjemný bonus je toto ovládání voděodolné do hloubky 3 metry a má dosah 30 metrů (navíc je s kamerou již spárováno a stačí tedy ovládání jen vybalit a můžete ho používat). A jak samotné ovládání funguje, se můžete také přesvědčit v našem videu:

Niceboyfan.cz - komunitní web akčních kamer Niceboy! Rady, tipy, návody, testy a aktualizace firmwaru kamer Niceboy.

Kamera Niceboy Vega 4K dokáže nahrávat videa až do rozlišení 4K, nechybí 2K video a fotografie pořizuje v rozlišení až 12Mpx. Stěžejní je pro tento model Full HD video při 60 fps (o kvalitě fotek a videa níže). Úhel záběru je pak u Niceboy Vega 4K 170° a nechybí tak pro outdoorové kamery s širokoúhlým záběrem typický efekt rybího oka.

Stejně jako nižší modely od Niceboy má i Vega 4K displej o velikosti 2“. U tohoto modelu najdeme i WiFi pro připojení kamery k mobilnímu zařízení, microHDMI a microUSB zdířku. Baterie má kapacitu 1050 mAh a při Full HD videu vydržela na jedno nabití nahrávat necelých 90 minut. Kamera zvládne paměťové karty do velikosti 32GB. S Niceboy Vega 4K v pouzdru je možné se potápět až do hloubky 30 metrů.

Fotky z Niceboy Vega 4K

Tato kamera má senzor OmniVision OV4689. Jeho nativním maximem jsou fotografie ve velikosti 4Mpx. Tedy vše nad tuto hodnotu je dopočítané. Proto i fotografie focené v rozlišení 12Mpx tomu odpovídají (doporučím s kamerou fotit v nižších rozlišení, kdy se nebudou uměle dopočítávat pixely). Fotografie ve všech rozlišeních jsou foceny v poměru 16:9 a světelnost objektivu je f/2,8.

Fotky mají celkem dobrou barevnost, chybí jim ale dostatečná ostrost a v podstatě vše, co je typické pro kamery s procesorem Sunplus a senzorem OmniVision. Kvalitu ale posuďte sami. Po kliknutí na fotku se otevře v plné velikosti:

Videa z kamery Niceboy Vega 4K

Kamera slibuje videa v rozlišení až UltraHD. Pochopitelně ale stejně jako u dalších kamerách v této cenové relaci, se i zde jedná pouze o dopočet a nativního 4K videa se tak nedočkáte. Oproti některým jiným kamerám v tomto segmentu Vega 4K nabízí vyšší snímkovou frekvenci. Kamera od Niceboy totiž 4K video nahrává při 15fps. Nicméně nebudeme si nic nalhávat, obě snímkové frekvence jsou natolik nízké, že jakýkoli natočený pohyb při tomto rozlišení bude trhaný. A nemění na tom ani fakt, že některé další kamery jiných značek mají u UltraHD rozlišení jen 10fps.

Niceboy Vega 4K dokáže natáčet videa i při rozlišení 2K. Tady nám počet snímků za sekundu vzrostl na 24. Pořád to sice není dokonalé. I tak se u dalších kamer v lowendového segmentu setkáváme spíše s 15fps u 2K videa. Ani v tomto případě se nejedná o nativní video

Použitelná snímková frekvence je tak až u Full HD videa. Video při 1080p má totiž již 60 fps (a nechybí pochopitelně ani 30 snímků za sekundu). Kvalita videa odpovídá hlavně tomu, jak s videem dokáže pracovat procesor. To že nemám rád Sunplus je o mě jistě známo, na rozdíl od jiných kamer s tímto procesorem, nemá video z kamery Niceboy Vega 4K takový problém se stíny ve videu a celkově není video tak tmavé (až mě to zarazilo). Pochopitelně nechybí ani velmi slušná ostrost (hlavně u blízkých objektů), což je dobrá vlastnost právě použitého procesoru. Na ukázková videa v rozlišení 1080p se podívejte zde:

Niceboy Vega 4K se tak dá označit hlavně za Full HD outdoorovou kameru s 60 snímky za sekundu. Se svou cenou 3290Kč (kameru můžete zakoupit zde) se jedná o jednu z nejlevnějších kamer s nativním Full HD videem při 60fps. O proti některé konkurence v tomto segmentu získáváte daleko hezčí kameru, která má větší displej, vyšší snímkovou frekvenci u 4K a 2K videa a navíc má v balení dálkové ovládání.

Ač 4K a 2K video u mě neobstálo, tak hlavně video 1080p s 60fps je u této kamery použitelné. A protože vím, že je spoustu příznivců kamer s procesorem Sunplus, a to hlavně pro ostrost výsledných videí, tak právě pro ně je tato kamera určena.

Plusy:

+ design

+ 2“ displej

+ dálkové ovládání

+ 60fps u Full HD videa

Mínusy:

- kvalita fotografií

- pohyb v menu kamery (chybí tlačítko pro pohyb vzhůru)

- snímková frekvence u 4K videa

O kameře můžete diskutovat na našem diskuzním fóru.

Ondra

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode