Niceboy Vega a Vega Plus: levné outdoorové kamery (recenze)

21.02.2016 21:25

Nová značka kamer na českém trhu Niceboy představila dvě velmi levné kamery. Niceboy Vega a Vega+ vynikají hlavně svým designem a právě cenou. Jak si vedly v testu?

Zpět

Do segmentu lowendových kamer míří Niceboy se svými kamerami Vega a Vaga+. Kamery na testování zapůjčil eshop kamerov.cz

Niceboy Vega a Vega+Niceboy Vega a Vega+ recenze

Na první pohled nepoznáte, že kamery mají tak nízkou cenovku. Už prodejní balení obou kamer vypadá totiž velmi luxusně, a když kamery držíte v ruce, vypadají opravdu velmi hodnotně!

Niceboy Vega a Vega+ recenze Niceboy Vega a Vega+ recenze 

A nejen prodejní balení se vyvedlo. Ale i samotné kamery mají velmi vydařený design. Pochopitelně jsem k oběma kamerám natočil videopohled. V tom se můžete podívat, jak obě kamery vypadají, co za příslušenství skrývá jejich prodejní balení a jaké mají menu.

Niceboyfan.cz - komunitní web akčních kamer Niceboy! Rady, tipy, návody, testy a aktualizace firmwaru kamer Niceboy.

Niceboy nabízejí něco navíc a to za nižší cenu. Pokud pominu daleko hezčí design než u konkurence, tak je to především 2“ displej na zadní straně kamery. U základních kamer se takto velký displej jen tak nevidí. A protože jsou to outdoorové kamery, tak obě jsou v pouzdru, které je součástí balení, voděodolné až do hloubky 30 metrů.

Kamera Niceboy Vega jako nejlevnější model v portfoliu nabízí HD (720p) video a fotografie do maximální velikosti 5Mpx. Úhel objektivu je 120°. Pokud se Vám tyto hodnoty nezdají jako špičkové, tak je nutné si říct, kolik kamera stojí. Cena je totiž 1490Kč.

Niceboy Vega recenzeNiceboy Vega test

Vyšší model Vega+ už nabízí Full HD video (1080p) při 30fps, fotografie (interpolované) o velikosti 12Mpx  a uhél záběru 140°. Oproti modelu Vega má Niceboy Vega+ i WiFi a je tak možné kameru propojit s mobilním zařízením a nechybí zde HDMI konektor.

Niceboy Vega+ testNiceboy Vega+ recenze

Obě kamery pak mají baterii o kapacitě 900mAh, což u kamery Niceboy Vega vedlo k výdrži na jedno nabití cca 80 minut při HD videu a Vega+ měla při Full HD videu výdrž o necelých deset minut kratší. Výdrž na nabití by se měla zvýšit při větším počtu nabíjecích cyklů baterie. Nabíjení baterie pak probíhá přes microUSB. Niceboy Vega i Vega+ podporují microSD karty o kapacitě 32GB. Jen pozor u nejlevnějšího modelu, tam mi kamera brala pouze kartu o velikosti 32GB a na 16GB kartu Niceboy Vega odmítla nahrávat.

Videa z kamer

Niceboy Vega: jak už jsem psal výše, tak tento model zvládne jako své maximum HD video. A v podstatě za cenu 1490Kč se od kamery nedají očekávat zázraky. Ve videu je znát hlavně vyšší šum a také by mohlo mít větší ostrost.

Niceboy Vega+: tady se situace mění a k dispozici je Full HD video. Opět je nutné si připomenout, že i u Niceboy Vega+ se jedná o lowend v segmentu outdoorových kamer. Tedy video má všechny své klady a zápory, které pramení z použitého procesoru Sunplus. V ceně kamer do 2000Kč můžeme mluvit o dostatečné ostrosti videa, uměl bych si ale představit lepší zvládnutí rychlého pohybu. I když v této ceně to nebude u žádné kamery lepší. Spíše naopak.

Závěr

Zákazníci chtějí levné kamery. A chtějí, aby byly voděodolné. Niceboy vyslyšel prosby. Natočené videa jsou tedy srovnatelné s konkurencí v této cenové hladině. Niceboy Vega a Vega+ jdou ale dál hlavně svým designem a cenou a potěší i přítomnost 2“ displeje.

Pro mě osobně má kamera Niceboy Vega+ větší smysl. Za příplatek 500Kč oproti levnějšímu modelu Vega totiž dostanete Full HD video (a ve své cenové třídě vůbec ne špatné), WiFi a HDMI. Niceboy Vega si tak umím představit spíše jako kameru pro děti, které chtějí natáčet svá vlastní videa se svými rodiči, popřípadě jako velmi levnou záznamovou kameru do auta. Niceboy Vega+ je pak už plnohodnotná Full HD kamera. I když stále cílící do segmentu nejlevnějších kamer.

Za mě neustále nejlepší 1080p 30fps kamerou zůstává SJCAM SJ4000 (WiFi), ale rozumím požadavku zákazníků na co nejlevnější kameru a právě pro ty jsou určeny kamery z dnešního testu.

Niceboy Vega můžete zakoupit za 1490Kč a Niceboy Vega+ za 1990Kč na eshopu kamerov.cz

Plusy Niceboy Vega

+ cena

+ design

+ 2“ displej

Plusy Niceboy Vega+

+ cena

+ design

+ 2“ displej

+ Video v rozlišení 1080p

Mínusy Niceboy Vega

- šum ve videu

- jen HD video (v rámci ceny ale OK)

Mínusy Niceboy Vega+

- horší zvládání rychlého pohybu (v rámci ceny OK)

- velmi jednoduchá aplikace pro propojení kamery s mobilním telefonem

Diskuzi ke kamerám Niceboy Vega a Vega+ najdete zde

Ondra

Nové články

1 | 2 | 3 | 4 >>

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode