Pozor: zdařilé padělky kamer SJCAM v prodeji!

18.06.2015 00:00

Upozorňujeme na to pořád dokola. A ani dnešní zprávička tak nebude překvapením. Na trhu se objevila další kopie kamer SJCAM. Tentokrát ale k nerozeznání od originálu!

Zpět

To že některé čínské obchody prodávají padělky kamer SJCAM není nic neobvyklého. Dokonce se dá říct, že je to taková čínská tradice. V ČR se taky několik padělků kamer objevilo. Po dx.com a Techogroup (prodej přes ebay) se k prodeji padělků přidal i Banggood.com a prodejci na aliexpress.

Až do teď byla situace stejná. Kamera byla bez loga SJCAM, popř. s logem, které jen vzdáleně odpovídalo originálu (o tom jsme psali zde). A nazvaná buď SJ4000 (SJ4000 WiFi atd.) anebo i v názvu měla popis SJCAM. Pokud jste si ji koupili, tak Vám přišla kamera s neoriginálním hardwarem a hlavně s daleko horší kvalitou pořízeného videa. Baterie má nižší kapacitu a podle některých reakcí na internetu se přehřívá a to až do doby, kdy zvětší svůj objem natolik, že zničí celou kameru. Taky s takovou kamerou přicházíte o jakoukoliv podporu a nedokoupíte si ani příslušenství. Baterie a pouzdro mají totiž jiné rozměry, než ty originální.

V současné době je situace složitější. V prodeji se objevili kamery, které jsou k nerozeznání od originálu. Jak je to možné? Někdo zhotovil přední panel podle originální kamery SJCAM. Po internetu koluje fotografie tohoto čelního panelu, který nepochází z továrny SJCAM (viz níže). Nejhorší na celé věci je fakt, že tyto kamery jsou opatřeny kontrolním štítkem z některých originálních kamer (byl okopírován originální kód) a projdou tedy kontrolou pravosti!

Jedinou šancí, jak poznat že máte fake kameru je podle verze FW. Tyto kamery se dodávají s některým s následujících verzí FW (ovšem může být v kameře i jiný FW):

N20141028V01
N20140902V01 (pozor, toto označení FW je i v originálních kamerách!)
N20140825V01 (tento FW se objevil i v padělcích kamer bez nápisu SJCAM!)
N20140809V01 (tento FW se objevil i v padělcích kamer bez nápisu SJCAM!)

Pokud na tyto kamery z výše uvedenými FW nahrajete originální firmware, můžete kameru trvale poškodit. U kamer bez nápisu je důležité vědět, že poslední vydaný FW nese označení N20140729V02, pokud tedy máte FW ze srpna 2014 (201408xx) a novější, máte padělek kamery!

7x do týdne se na mě někdo obrací s tím, že mu kamera nefunguje, že natáčí jen HD video, i když má nastaveno Full HD, že mu nefunguje tlačítko OK a podobně. V takovém případě se vždy ukáže, že se jedná o fake kamery SJCAM, proto znovu upozorňuji: dávejte si pozor, kde kamery nakupujete. Ne vždy se vyplatí ušetřit pár stokorun! Nehledě na to, že v České republice je oficiální distribuce kamer SJCAM SJ4000 a SJ4000 WiFi!

Ondra

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode