Příslušenství: Test držáků na kolo či motorku pro outdoorové kamery

08.06.2015 20:45

  

Máme tady další test příslušenství pro outdoorové kamery. A protože držáků na kolo je v prodeji velké množství, otestovali jsme hned čtyři.

Zpět

Ve všech balení kamer SJCAM je již obsažen držák na řídítka kola. Ovšem může se Vám stát, že ho rozbijete (a já jsem toho příkladem) nebo Vám základní držák nevyhovuje. Všechny dnes testované držáky jsou pod hlavičkou nové značky NiceBoy, která se začne za pár dnů prodávat v České republice a které nám do testu zapůjčil kamerov.cz.

Montážní držák na hlavici řídítek

Kovový držák na řidítka kola pro kamery GoPro a SJCAM

Musím říct, že na tento kousek jsem se velmi těšil. Navíc na test dorazil v efektní červené barvě a hlavně je vyroben z jednoho kusu velmi kvalitního kovu. Držák se montuje napevno na hlavici řídítek, místo dílu, který Vám řídítka drží na svém místě (více na videu).

Bohužel právě že je držák z kovu, má za následek to, že kamery od SJCAM k němu nepřipevníte tak, aby kamera držela pevně ve své pozici. Zkrátka a dobře, kov nepřitáhnete a umělohmotný držák kamery SJCAM není výroben tak precizně, aby tyhle dva díly byly spolu kompatibilní. Nicméně věřím, že pokud by se k tomuto držáku na kolo připevnila GoPro, tak nejspíš problém nenastane.

Obsah balení: samotný kovový držák, šroub pro upevnění, imbusový klíč

Držák na kolo s tripodem

Držák na řídítka kola s tripodemDržák na kolo s tripodem

Největší kus příslušenství, který mě k tomuto testu přišel. Nejdříve jsem také kvůli této skutečnosti byl k tomuto držáku skeptický. Držák je dodáván spolu s tripodem, vše je plastové. Vzhledem k systému uchycení je možné kameru dát do jakékoliv Vámi zvolené polohy. Dá se použít na trubky v průměru 2 až 2,5cm a tedy není nutné ho používat jen na řídítka, ale třeba i pod sedadlo nebo rám kola. Po správném dotažení, kamera celkem drží pevně na svém místě, i když si dokážu představit, že by se to dalo provést pevněji. A i přesto je pro mě tento držák, hlavně pro svou variabilitu poloh uchycení kamery a také pro jednoduchost uchycení na místě, které si určíte, vítězem testu.

Obsah balení: samotný držák, tripod

Úchyt na řídítka s hlavicí

držák na řídítkadržák na řidítka

Tento držák je v podstatě přímou náhradou za ten, který máte v balení kamery SJCAM. Krom lehce odlišného designu se neliší. Je plastový, montáž na řídítka se provádí pomocí šroubů, stejně jako u základního držáku SJCAM. Je určen pro průměr trubky 1,8 až 4cm a pokud použijete polohovatelnou hlavici, která je v balení tohoto držáku, získáte výhodu, díky níž si můžete upevnit kameru v požadovaném směru.

Přesně tento držák nahradil můj originální SJCAM, který jsem díky pádu z kola zlomil. Pokud provedete již známý fígl s obroušením ploch, tak kamera bude pevně držet na svém místě a zvládnete tak projet bez pohybu kamery i terénem.

Obsah balení: samotný držák, upevňovací šroub

Doporučujeme: Test držáku kamery na hrudník

Hliníkový úchyt

Hliníkový držák na kolo pro sportovní kameryhliníkový držák na kolo pro outdoorové kamery

Asi nejjednodušším držákem, co se konstrukce týče, byl právě tento. Jak už název napovídá je vyroben z hliníku a je tak v podstatě nerozbitný. Na řídítka nebo třeba pod sedadlo se připevňuje pomocí šroubů a dodávaného imbusového klíče. Chce to sice trochu více práce, ale zase takto držák budete upevňovat jednou za čas, ne-li jen jednou za život. Kameru k držáku připevníte pomocí dalšího šroubu, který je v balení. Navíc jsou k držku dodávané dvě vsuvky, které umístíte mezi držák a rám řídítek a ty si tak nepoškrábete. Kamera upevněná díky tomuto držáku byla asi nejstabilnější ze všech testovaných úchytů. Takže chcete-li držák, ve kterém se kamera ani nehne, volte právě tento.

Obsah balení: samotný držák, tři šrouby, imbusový klíč a výplň proti poškrábání rámu kola

Pod článkem se můžete podívat na samotné video z testu, kde uvidíte nejen montáž držáků, ale také jak kamera drží na svém místě při nárazu kola a také kompletní fotogalerii.

Veškeré držáky a další příslušenství můžete zakoupit na kamerov.cz.

Diskutovat na téma držáků na řidítka můžete na našem fóru

Ondra

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode