SJCAM SJ6 Legend test firmwaru 1.4.3

16.02.2017 15:45

Kamera SJCAM SJ6 Legend od svého uvedení dostala několik aktualizací. Jaké video točí, jak jsou na tom fotky a zlepšila se stabilizace s firmwarem 1.4.3?

Zpět

Kameru SJCAM SJ6 Legend, kterou nám zapůjčil eshop kamerov.cz si v naší recenzi moc dobře nevedla. Od té doby ovšem prošla několika aktualizacemi a my se tak můžeme podívat, co se změnilo.

Video a fotky z kamery SJCAM SJ6 Legend jsou pořízeny s firmwarem ve verzi 1.4.3. Kamera měla datový tok a ostrost na nejvyšší hodnotu, byla zapnutá stabilizace a ostatní hodnoty byly ponechány na defaultní.

V původní recenzi jsem hodně kritizoval dotykový displej a jeho reakce. S FW 1.4.3 je situace sice lepší, ale rozhodně má daleko k nějaké dokonalosti. Občas prostě musíte kliknout dvakrát nebo si chvilku počkat, než se daný úkon provede (hlavně při přepínáním mezi režimem videa a focení). Tady už narážíme na limity procesoru a s největší pravděpodobností to lepší nebude.

V menu kamery jsou nově i možnosti natáčet Full HD video s 50 a 25fps, další změny a opravy najdete v tomto článku, který se aktualizací na firmware 1.4.3 zabývá.

Fotky z kamery SJCAM SJ6 Legend

V kameře SJ6 je použit poměrně starý senzor Panasonic MN34120, který má nativní rozlišení 16Mpx. U fotek se v podstatě od původní verze firmwaru nemělo co změnit. Fotky jsou v případě dobrého světla přijatelné, mají ovšem větší digitální šum v plném rozlišení. Pokud ovšem není dostatek slunečního svitu, tak je šum už příliš velký a díky nízkému dynamickému rozsahu má kamera problém i s protisvětlem. SJCAM SJ5000X Elite je na tom rozhodně daleko lépe.

Video z kamery SJCAM SJ6 Legend

Nejdříve se zaměřme na stabilizaci, která byla v naší recenzi opravdu strašná. S firmwarem 1.4.3 se rozhodně zlepšila, nicméně není to vůbec na úrovni kamery SJCAM SJ5000X Elite a bohužel ani M20. Pokud máte kameru v ruce, tak se jedná v rámci stabilizace spíše o podprůměr.
 
Celková kvalita videa se ovšem zlepšila. Video má méně šumu, ostrost je na slušné úrovni. Bohužel k již zmíněnému nižšímu dynamickému rozsahu má SJ6 Legend problém s protisvětlem a se scény, kdy je v záběru jak stín, tak i prosluněné místo. Tady už to ale lepší být nemůže.

Hlavní výhoda SJCAM SJ6 Legend tak spočívá v možnosti propojení s externím mikrofonem a pro možnost ovládat přes dálkový ovladač. Pokud tyto dvě výhody oželíte, tak já stále zastávám názor, že SJCAM SJ5000X Elite je lepší volbou. A to daleko lepší.

Ondra

Nové články

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode