SJCAM X1000: o půl palce lepší? (recenze)

08.11.2015 16:00

Přemýšlíte nad tím, co Vám Ježíšek nadělí k Vánocům? Co takhle novinku X1000 s Full HD videem a 2“ displejem?

Zpět

Hned na úvod musím vysvětlit nadpis. Půl palcem je myšlen displej. Přesněji dvou palcový displej, který je o 0,5“ větší, než ten u SJCAM SJ4000 WiFi. SJCAM X1000 je totiž limitovanou edicí právě kamery SJ4000 WiFi. A ano, vzájemné srovnání těchto dvou kamer bude. Jen si musíte počkat. Kamera SJCAM X1000 přišla z oficiální české distribuce z eshopu kamerov.cz, kde ji už nyní můžete zakoupit. 

SJCAM X1000SJCAM X1000

Bohaté prodejní balení a známý hardware
 
Obsah balení, ve kterém Vám kamera dorazí, je opět plné příslušenství. Nic víc asi nemá ani smysl psát. Přesvědčte se sami na videu, co všechno je přiloženo ke kameře (nebojte, tentokrát jsem rozbalení hodně urychlil) a jak kamera vlastně vypadá. 
 
První pohled na kameru SJCAM X1000:
Procesor u kamery X1000 je stejný jako má SJCAM SJ4000 WiFi. Tedy známý Novatek 96655 a snímač je OV4689. To vše znamená, že kamera dokáže natáčet Full HD video při 30fps. Což je maximum, kterým SJCAM X1000 disponuje. Objektiv má úhel záběru širokoúhlých 170° a videa jsou natáčena do formátu mov. Kamera zvládne pořizovat photo lapse videa a to už po jedné skundě. 
 
X1000SJCAM X1000
 
Diodu signalizující nahrávání videa najdeme jak na horní straně kamery, tak i na zadní straně. Tam je i dioda, která Vám dává vědět, jak je na tom kamera při nabíjení. Displej má už zmíněné 2“ a rozdíl půl palce oproti většině kamer SJCAM je znát a to i přesto, že rozlišení zůstalo stejné. Na pravém boku kamery najdeme hned tři tlačítka. Samostatného tlačítka se totiž dočkalo zapínání WiFi (ta slouží k propojení kamery s mobilním telefonem přes aplikaci  SJCAM Zone ), stejně jako u série SJ5000. Dvě další tlačítka slouží pro pohyb v menu a digitální zoom.
 
 
Levá stran je opět vyhrazena pro zdířku microHDMI (kameru tak můžete připojit k TV) a microUSB (slouží k nabíjení kamery a k připojení k PC jako úložiště či jako web kamera), nechybí ani slot pro paměťovou kartu, ta opět může být až do velikosti 32GB. Výrobce sice na svých stránkách uvádí podporu vybraných karet až do velikosti 128GB, ale seznam takových karet nedostanete, protože zaručená podpora je prostě jen pro karty do 32GB.
 
SJCAM X1000SJCAM X1000
 
Baterie má opět kapacitu 900 mAh a tedy výdrž cca 80 minut při Full HD videu. Vše záleží na tom, jestli máte vypnutou WiFi a displej. Tady myslím, že už by byl čas na vylepšení a chtělo by to baterii větší kapacity. U nových kamer SJCAM chybí nabíječka, ale vzhledem k tomu, že každý máme doma minimálně tři, tak to není takový nedostatek. S mojí 2A nabíječkou byla baterie nabita za cca hodinu a půl.
 
Fotografie z kamery SJCAM X1000 aneb modrá je dobrá
 
Znalci kamer SJCAM asi ví, na co narážím s "dobrou modrou". Stejně jako u kamery SJ4000 WiFi máme hlavně modrou barvu modřejší než je realita a celkově jsou barvy posunuty víc do živých odstínů. Kamera také trpí přepalem a nedokáže si moc poradit s tmavým a světlým místem na fotce. U fotografií také narazíme na limity snímače OV4689, pro který je nativním maximem rozlišení 4MPx. Proto taky všechny fotografie pořízené kamerou jsou v rozlišení 3MPx (4MPx kamera nastavit neumožňuje) a ne ve 12MPx, které dokážeme nastavit v menu kamery.
 
Více ale už napoví samotné fotografie (pro zvětšení na ně klikněte):
 
 
Video z kamery X1000
 
O barevném podání platí u videa to samé, co jsem psal u fotografií. Pokud Vám to přijde jako negativum, tak já za sebe musím říct, že takové živější barvy se mi líbí. Zvlášť u akčních kamer. Videu u 1080p 30fps nechybí ostrost a na cenovou relaci kamery je to velmi slušné. Rychlejší pochyby by kamera mohla sice zvládat lépe, ale zase jsme u té ceny – v tomhle kontextu je to více než slušné a všechny napodobeniny se Sunplus procesorem, tahle kamera nechává daleko za sebou.
 
 
Ještě dodám, že fotky i videa byly pořízeny s FW ve verzi 1.0. Tedy je více než možné, že další aktualizace vylepší postprocesing jak u fotek, tak i u videa. Jediné, co aktualizace nevylepší je stabilizace. Tu totiž kamera nemá (digitální nepočítám) a videa tak jsou rozklepaná. 
 
Každopádně posuďte sami na videu (a znovu upozorňuji, že YouTube snižuje datový tok nahraného videa minimálně o 1/3!):
 
Závěrem
 
Kamera SJCAM X1000 ve mně celkově zanechala velmi dobrý dojem. A spolu s SJCAM SJ4000 WiFi se ji nebojím označit za nejlepší kameru s Full HD videem a 30fps. Samozřejmě tady máme ještě GitUp Git1, která obě kamery přebije v mnoha parametrech. A to hlavně ve snímači a podpoře paměťových karet až do velikosti 64GB a možnosti přikoupit dálkové ovládání (recenzi kamery GitUp Git1 najdete zde). Také je o kousek dražší.
 
Pokud tedy přemýšlíte nad kamerou v cenové relaci kolem 3000Kč máte možnost na výběr právě z těchto kamer. Dobře nejen z těchto, ale tyto jsou na tom opravdu obrazově nejlépe. Třeba SJCAM X1000 je v současné době v české distribuci za 3190Kč
 
Za tuto cenu dostáváte velmi slušné video 1080p a 30fps, displej s 2“ a bohaté příslušenství v balení kamery. Pokud se rozhodujete právě mezi SJCAM X1000 a SJ4000 WiFi, tak by Vám mohlo pomoci i přímé srovnání těchto kamer, které chystám. Takže nás nezapomeňte sledovat i nadále a nejlépe nám dát odběr našeho facebook profilu
 
Plusy
+ kvalita Full HD videa při 30fps
+ bohaté příslušenství v ceně kamery
+ 2“ displej
 
Mínusy
- chtělo by to baterii s větší kapacitou
- podpora jen 32GB karet
- přepaly
 
Diskutovat o kameře můžete také na našem diskuzním fóru.
 
Ondra

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode