Video test FW 1.2 pro kameru SJCAM SJ4000 WiFi

18.03.2016 12:05

Kamera SJCAM SJ4000 WiFi v poslední době dostala dvě významné aktualizace. A protože se dá mluvit o výrazných změnách (a to včetně kvality nahrávaného videa), připravili jsme tento test.

Zpět

SJ4000 WiFi, která se v oficiální české distribuci prodává za 2 990Kč (koupit můžete na kamerov.cz), patří mezi nejprodávanější kamery od SJCAM.
 
 
Tato kamera v poslední době získala dvě aktualizace. Poslední FW ve verzi 1.2 přinesl podporu paměťových karet až do velikosti 128GB (více v samostatném článku zde).
 
Firmware 1.1 přinesl před časem i vylepšení kvality videa. A to hlavně díky zlepšení reprodukce barev a také výrazně vylepšil vyvážení bílé. Další novinkou této aktualizace byla možnost měnit úhel záběru. Ten je sice jakýmsi digitálním výřezem z originálního videa, ale ani přes tento hendikep to nevypadá úplně špatně.
 
Jak vypadá možnost měnit FOV se můžete podívat ve videu:
Pojďme ale zpět k tomu nejdůležitějšímu a to je kvalita videa. Jak už jsem psal, u kamery SJCAM SJ4000 WIFi došlo k výraznému zlepšení vyvážení bílé a také reprodukce barev se posunula více k realitě. 
 
Já jsem si dovolil použít nastavení u kamery, které považuji za nejlepší pro kvalitu nahrávaného videa. Jedná se konkrétně o tyto hodnoty:
 
  • WDR: zapnuto
  • Kvalita videa: jemný
  • Ostrost: vysoká
  • Vyvážení bílé: oblačno
  • Veškeré další nastavení zůstalo beze změny. 
Pokud se na takhle nastavené video podíváme, tak zjistíme, že se jednak oproti předchozím aktualizacím zvýšila celková ostrost videa, tak jsme se zbavili i známého „žlutého“ nádechu, které videa z kamery SJ4000 WiFi dříve měla. Nyní jsou barvy daleko blíže k realitě. Kamera SJCAM SJ4000 WiFi stále velmi slušně zvládá rychlý pohyb (na svou cenovou třídu nadprůměrně dobře). 
 
Jak vypadají nahraná videa při rozlišení 1080p a 30fps se můžete podívat zde:
Kamera SJCAM SJ4000 WiFi byla jedna z mých nejoblíbenějších, které byly schopné nahrávat Full HD video s 30ti snímky za sekundu. Po aktualizaci na FW 1.1 je v kvalitě nahrávaného videa dle mého názoru dokonce nejlepší a nenajdete lepší kameru v této cenové hladině. Navíc jako bonus s FW 1.2 můžete u kamery používat i paměťové karty až do velikosti 128GB.
 
Pokud v kameře nemáte nejnovější aktualizaci, můžete si ji stáhnout zde. Pokud si kameru chcete pořídit, tak můžete na kamerov.cz za cenu 2990Kč.
 
Ondra

Nové články

1 | 2 >>

Srovnávací tabulka SJCAM

  

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde

Kontakt

sjcamczech.com
Ondřej Kaňa
Pastviska 437
760 01 Zlín
Ič: 04372476

Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Magistrát města Zlína; Sp. značka: 11579/2015; zapsáno od 3.9.2015

Sledujte nás na sociálních sítích:
Facebook SJCAMczech
Twitter SJCAMczech
Google+ SJCAMczech

K provozu tohoto webu potřebujeme využívat cookies. Používáním webu sjcamczech.com s tím souhlasíte.

© 2014-2020 Všechna práva vyhrazena. SJCAMCZECH.com

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode